Selekcijska utakmica ŽNS DN i NS ŽŠK

Prema planu i programu aktivnosti HNS-a, NS Split i ŽNS DN za 2020. godinu, a poslije duže pauze zbog korona virus situacije, odigrane  su međužupanijske selekcijske utakmice (ciklus jesen 2020.), 1. kola za selektivno 2007. (U-14) i pred selektivno 2008. (U-13) između selekcija ŽNS DN i NS ŠKŽ.

Utakmice su se igrale u utorak, 08. rujna 2020. na igralištu sa umjetnom travom u Gospinu polju u Dubrovniku.

Za selekciju pionira (U-14, 2007.) nastupili su dolje navedeni igrači iz klubova ŽNS DN:

7. dr. Vicko Mihaljević, liječnik

Utakmica pionira U-14 (2007.): ŽNS DN  vs NS ŠKŽ 2:1 (1:1)

Utakmica se je igrala 2×35 minuta na odličnom terenu sa umjetnom travom na igralištu Gospinu u Dubrovniku. Utakmicu su sudili suci iz Dubrovnika Robert Urban (glavni sudac), Mato Obšivač i Hrvoje Orešković (pomoćnici).

1:0 – Dugandžić Roko (5′)

1:1 – Ivan Ante Gašperov (34′)

2:1 – Marino Mihočević (56′)

Selekcija ŽNSDN U-14 ( 2007..g. ) nastupila je u sastavu:

Jelinić (Bulić) – Bjeliš (Vrnoga), Koprivec (Daković), Rimac, Proleta – Novak (Medić), Miličić – Pehar (Klobasa), Prskalo (Bašica), Dugandžić (Magud) – Mihočević (Đuđerija)

Utakmica pionira U-13 (2008.) – ŽNS DN  vs NS ŠKŽ 1:3 (1:1)

Utakmicu su sudili suci iz Dubrovnika Hrvoje Orešković (glavni sudac), Mato Obšivač i Robert Urban (pomoćnici).

1:0 – Duje Družijanić (15′)

1:1 – Željko Piplica  (25′)

1:2 – Patrik Fantov (56′)

1:3 – Željko Piplica (60′)

Selekcija ŽNS DN U-13 (2008.), nastupila je u sastavu:

Geiger (Jakić) – Gverović (Dučić), Vugdelija, Čupić, Bebić (Zubović) – Novak (Žuvela), Tapalović (Proleta) – Kutlić (Vučković), Vidović (Matić), Grgurinović – Družijanić (Bačić)

Zaključak:

Selekcija pionira ŽNS DN, U-14 (2007.), odigrala je dobru utakmicu i protiv selekcije NS ŠKŽ  ostvarila prvu pobjedu u novom selektivnom ciklusu međužupanijskih selektivnih utakmica NS Split. U dobroj  utakmici selekcije ŽNS DN i NS ŠKŽ  su pokazale da u svojim redovima imaju talentirane igrače. Prvi zgoditak je postigla selekcija ŽNS DN u 5. minuti golom Dugandžića, a selekcija NS ŠKŽ je izjednačila u 34′ golom Gašperova. U drugom poluvremenu selekcija ŽNS DN je bila puno bolja momčad i nakon nekoliko propuštenih prilika golom Mihočevića u 56. minuti ostvarila pobjedu od 2:1. Utakmici je bio prisutan i Ivan Gudelj, područni Instruktor NS Split koji će sa županijskim instruktorima napraviti  završnu jesensku selekciju Središta Split za ovo godište.

Selekcijska utakmica pionira U-13 (2008.) između selekcije ŽNS DN i selekcije NS ŠKŽ  bila je utakmica sa puno dobrih poteza i prilika sa obje strane. Selekcija ŽNS DN bila je bolja momčad u prvom poluvremenu, kada je golom Družijanića  u 15′ povela sa 1:0, te propustila nekoliko prilika za postizanje drugog gola. Selekcija NS ŠKŽ uspjela je izjednačiti u 25′ golom Piplice. U drugom poluvremenu nakon izvršenih izmjena selekcija NS ŠKŽ je pred kraj utakmice, nakon promašenog jedanaesterca Družijanića u 53. minuti, postigla dva zgoditka za konačni rezultat od 1:3. U selekciji ŽNS DN su nastupili svi pozvani igrači  (19  igrača), te na taj način su svi dobili priliku da pokažu svoj talent te se nametnu Područnom instruktoru NS Split  gospodinu Gudelju, Instruktoru ŽNS i koordinatorima NC ŽNS DN.

ŽNS DN  je, kao domaćin selekcijskih utakmica 1. kola – jesen 2020 osigurao su sve potrebne uvjete za odigravanje utakmica te su se svim igračima, sucima, medicinskom osoblju  i članovima stručnog stožera ŽNS DN i NS ŠKŽ po završetku utakmica podijelili sendviči, sokovi i voda.

Posebna zavala klubu domaćinu NK GOŠK-Dubrovnik 1919, gospođi Sandri Kolendić i Javnoj  Ustanovi Športski objekti Dubrovnik  što su osigurali sve potrebne uvjete za organizaciju odigravanja selektivnih utakmica.